تصاویر قدیمی

دسته بندی : تصاویر


عزاداران محله دروازه ( عالی قاپو )حاج جلیل زادگان ( حاج انور اردبیلی )حاج داود موذن زاده اردبیلیسلیم موذن زاده و شهروز اردبیلی

نویسنده: شیعه علی | پنجشنبه سی ام آذر ۱۳۹۱ - 20:4

محله اوچدکان (دهه هفتاد )

دسته بندی : تصاویر

نویسنده: شیعه علی | سه شنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۱ - 21:59

بزرگ مداحان عالم تشیع

دسته بندی : تصاویر

استاد سلیم موذن زاده اردبیلی و استاد محمد باقر تمدنی طی روزهای آینده تصاویری از عزاداری قدیمی و جدید اردبیل در همین وبلاگ

نویسنده: شیعه علی | سه شنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۱ - 21:49

بیوگرافی حاج داود علیزاده

دسته بندی : مداحان

حاج داود علیزاده در 28 شهریور ماه 1330 در تهران و در خانواده ای مذهبی و عاشق اهل بیت (ع) بدنیا آمد و قبل از اینکه راهی مدرسه شود نوحه خوانی و مرثیه سرایی را با ذکر حسین، حسین شروع نمود. همراه با تحصیل مداحي را ادامه داد تا اینکه در سال 1354 با مدرک کارشناسی در رشته ي بهداشت فارغ التحصیل شد.نام ایشان برای عاشقان سيّد و سالار شهيدان آشناست. از جمله برنامه هاي وي می توان به طشت گذاری که همه ساله در مسجد انصار الحسین تهران و در آخرین جمعه ذی الحجه برگزار می شود اشاره نمود. از نمونه مداحي هاي بي نظير وي می توان به مراسمات ایام فاطمیه در منزل شاعر نامي حاج كلامي، مصيبت يتيم در سال 54 ، خطبه حضرت زینب (س)، خطبه امام سجاد (ع) و ... اشاره نمود که ایشان را در زمره چهره های ماندگار مدح و مرثیه ي آل عبا ( ع ) قرار داده است.با توجه به آشنایی و همشهری بودن با مرحوم منزوی و مرحوم انور در قید حیاتشان از اشعار آنان و بعد از رحلتشان از اشعار استاد کلامی زنجانـی استفاده می نماید.اولین سفر وي به کربلا در سال 1376 بوده که یکی از پر خاطره ترین سفرهای وي به شمار می رود. چرا که آرزویی که در سالیان سال در دل داشته به تحقق پیوسته بود و در وجودش اثرات بسیار عمیقی گذاشته است که هیچ وقت فراموش نمی شود.
نویسنده: شیعه علی | چهارشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۹۱ - 18:52

یزید روزی با اصحابش به قصد شکار به صحرا رفت. به اندازه دو یا سه روز از شهر شام دور شد، ناگاه آهویی ظاهر شد یزید به اصحابش گفت: خودم به تنهایی در صید این آهو اقدام می‌کنم کسی با من نیاید. آهو او را از این وادی به وادی دیگر می‌برد. نوکرانش هر چه در پی او گشتند اثری نیافتند.

یزید در صحرا به صحرانشینی برخورد کرد که از چاه آب می‌کشید. مقداری آب به یزید داد ولی بر او تعظیم و سلامی نکرد.

یزید گفت: اگر بدانی که من کیستم بیشتر مرا احترام می‌کنی! آن اعرابی گفت: ای برادر تو کیستی؟ گفت: من امیرالمومنین یزید پسر معاویه هستم. اعرابی گفت: سوگند به خدا، تو قاتل حسین بن علی(علیهماالسلام) هستی ای دشمن خدا و رسول خدا.

اعرابی خشمگین شد و شمشیر یزید را گرفت تا بر سر یزید بزند، اما شمشیر به سر اسب خورد، اسب در اثر شدت ضربه فرار کرد و یزید از پشت اسب آویزان شد. اسب سرعت می‌گرفت و یزید را بر زمین می‌کشید، آنقدر او را بر زمین کشید که او قطعه قطعه شد. اصحاب یزید در پی او آمدند، اثری از او نیافتند، تا این که به اسب او رسیدند فقط ساق پای یزید روی رکاب آویزان بود.( لهوف، سید بن طاووس .) 

در برخی از کتب این داستان این گونه نقل شده است: او در سال 64 هجری قمری، روزی باده هزار نفر از سواره نظام لشگر خود به قصد شکار، از دمشق بیرون آمد، و خود سوار بر اسب بود، او و لشگرش به اندازه دو روز از دمشق دور شدند، در آنجا(در بیابان) آهوی زیبایی نظراو را جلب کرد ، یزید که می خواست غرور و چابکی خود را نشان دهد به همراهان گفت: هیچ کس با من نیاید، و من تنها می‌خواهم به دنبال این آهو بروم و آن را صید کنم. او تنها سوار بر اسب به دنبال آهو حرکت کرد، آهو پا به فرار گذاشت، و همچنان در حال فرار بود، و یزید با آخرین سرعت به دنبال او حرکت می‌کرد، تا به بیابان هولناک و وحشتناکی رسید، و همچنان از این دره به آن دره، به دنبال آهو می‌رفت. در وسط آن بیابان وحشت زا، آهو از نظرش ناپدید شد، او را گم کرد، از طرفی به شدت تشنه بود، و در آنجا هرچه تلاش کرد به آب دست نیافت، او همچنان در جستجوی آب بود، ناگاه مردی را دید که ظرفی آب در دست دارد، به او التماس کرد که اندکی آب به من بده اگر تو مرا بشناسی، به من احترام شایانی خواهی کرد.

او گفت تو کیستی؟

یزید گفت: من خلیفه مسلمانان یزید بن معاویه هستم.

آن مرد گفت: تو همان قاتل حسین بن علی )ع (هستی، ای دشمن خدا!)

سپس به یزید حمله کرد، اسب آن‌چنان یکه خورد و رمید که یزید از ناحیه پشت اسب به طرف زمین واژگون شد و یک پایش در رکاب اسب گیر کرد، و اسب از شدت وحشت فرار کرده و در بیابان پر وحشت روی سنگ ها و خارها و پستی و بلندی‌ها همچنان فرار می‌‌کرد، در این میان سر و پیکر نحس یزید آن چنان متلاشی شد که به صورت جویده در آمد. و این گونه در حال تشنگی به جهنم واصل شد.

یزید ده نفر ندیم خصوصی داشت که هرگز از او جدا نمی‌شدند، آنها برای پیدا کردن یزید سر به بیابان گذاشتندو به جستجو پرداختند، تا اینکه اسب او را در بیابان یافتند، و دیدند یک ران قطع شده یزید در رکاب اسب آویزان باقی مانده‌است. خبر کشته شدن یزید را به لشگر دادند، صدای ضجه و گریه طرفداران یزید بلند شد، آنگاه با همان حال به دمشق مراجعه کردند.

طبق روایت دیگر، آن مرد که یزید را دنبال کرد، به او گفت:سوگند به خدا تو را می کشم ، چنان که تو حسین )ع ( را کشتی، با شمشیر به دنبال یزید حرکت کرد، یزید از ترس ، با اسب خود فرار نمود، اسب از برق شمشیر آن مرد وحشت زده شد و رمید، به طوری که یزید از پشت آن واژگون شده و زیر دست و پای اسب تکه تکه گردید.

از شیخ صدوق درباره چگونگی مرگ یزید بن معاویه آمده که : یزید شب با حال مستی خوابید و صبح او را مرده یافتند، در حالیکه بدن او تغییر کرده مثل آنکه قیر مالیده شده باشد. بدن نحسش را در باب الصغیر دمشق دفن کردند.

در "الکامل فی التاریخ" درباره علت مرگ وی آمده است: سبب مرگ یزید، اصابت پارة سنگی از منجنیق به یک طرف صورت او بود، که همین امر باعث شد مدّتی مریض شود، بعد مُرد.( محمد جواد نجفی، ستارگان درخشان، ج 9، ص 9)

البنه برخی گفته اند که وی به وسیله ((سلمى )) دخـتـر ((حـجـر بـن عـدى کندى )) و با همکارى ((عبدالرحمان )) برادرزاده حجر، مسموم شده و به مجازات رسیده است.

به هر حال یزید بن معاویه در مجموع سه سال و نه ماه  به عنوان خلافت بر مردم سلطنت کرد و در 38 سالگی در سال 64هجری قمری به جهنم واصل شد.


نویسنده: شیعه علی | چهارشنبه پانزدهم آذر ۱۳۹۱ - 13:56

سیّد محمّد عاملی فرزند فیروز الدین در سال 20/6/1342 در شهرستان اردبیل در محله ی محمّدیه در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود.

خانواده ای که اجدادشان از روضه خوانان شهیر اردبیل به شمار رفته و در خدمت در دربار با عظمت مولا أبا عبدالله الحسین ( ع ) سابقه ی درخشانی دارند.وی دوران ابتدائی را در مدرسه جعفری اسلامی ، دوره راهنمائی را در مدرسه پورسینا و مقطع دبیرستان را در مدرسه نواب صفوی اردبیل گذرانده است. در این ایام که جنگ تحمیلی شروع شده بود بعنوان بسیج به جبهه علیه باطل اعزام شده و بعد از اینکه مدتها در جنگ تحمیلی شرکت کردند در عملیات والفجر ( 1 ) به مقام شامخ جانبازی نایل گشته اند. بعد از جنگ تحصیل را ادامه داده مدرک فوق دیپلم اداری و مالی را از مرکز آموزش مدیریت دولتی کسب کرده و در حال حاضر دانشجوی حقوق در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اردبیل بوده و در اداره کل راه و ترابری بعنوان مسئول روابط عمومی مشغول خدمت به کشور و نظام مقدّس جمهوری اسلامی می باشند.نوحه خوانی را ابتدا در هیئت حضرت رقیّه ( س ) شهرستان اردبیل بصورت حرفه ای آغاز نموده و در حال حاضر حدود 26 سال است که در استان ملک پاسبان مولا أباعبدالله الحسین ( ع ) در استان اردبیل و سایر استان ها و اخیرا از طرف مجمع جهانــی اهل بیت در چنـد کشور اروپائـی و آسیایــی مداحـــی می نمایند.

ایشان از زحمات برادر بزرگوارش حضرت حجة الإسلام و المسلمین دکتر سیّد حسن عاملی نماینده ولایت فقیه و امام جمعه شهرستان اردبیل که زحمات زیادی را در خصوص آشنائی وی با فرهنگ عاشورائی برایشان کشیده است و اساتید ( حاج سلیم مؤذن زاده اردبیلی - حاج ارشد انوری - حاج یوسف پورحسین ) و شعرای استان ( مرحوم حاج یحیوی- مرحوم منزوی- مرحوم انور- کلامی زنجانی – غفاری اردبیلی- هادی اردبیلی - سیّد تقی سیفی ) که از محضرشان کسب فیض نموده تقدیر و تشکر و یاد خیر می نمایند.


نویسنده: شیعه علی | یکشنبه دوازدهم آذر ۱۳۹۱ - 9:0

یا صاحب الزمان.......

دسته بندی :

دعا پشت دعا برای آمدنت گناه پشت گناه برای نبامدنت

دل درگیر دو انتخاب کدام آخر؟ آمدنت یا نیامدنت؟


چه روز ها که یک به یک ؛ غروب شد نیامدی

چه بغـضـها که در گلــو ؛ رسوب شد نیامدی
خلیل آتشین سخن ؛ تبــر به دوش بت شکن
خدای مــا دوباره ٬ سنگ و چوب شد نیامدی
برا ی ما که خسته ایم و دل شکسته ایم نــه !
ولـــی بــرای عـده ای ؛ چه خوب شد نیامدی
تــمـام طـول هفتـه را ؛ در انتظار جمعــه ام
دوباره صبــح و ظهــر نـه ؛ غروب شد نیامدی
چه روز ها که یک به یک ؛ غروب شد نیامدی
چه بغـضـها که در گلــو ؛ رسوب شد نیامدی
خلیل آتشین سخن ؛ تبــر به دوش بت شکن
خدای مــا دوباره ٬ سنگ و چوب شد نیامدی
برا ی ما که خسته ایم و دل شکسته ایم نــه !
ولـــی بــرای عـده ای ؛ چه خوب شد نیامدی
تــمـام طـول هفتـه را ؛ در انتظار جمعــه ام
دوباره صبــح و ظهــر نـه ؛ غروب شد نیامدی


نویسنده: شیعه علی | جمعه دهم آذر ۱۳۹۱ - 21:7

سخنران : حجت السلام و المسلمین جوانمرد

مداح : حاج بهروز سیفی - کربلایی طاهر قلندری

شروع : ساعت 20/30  تاریخ : 91/9/10

مکان : مسجد اعظم اردبیل


نویسنده: شیعه علی | پنجشنبه نهم آذر ۱۳۹۱ - 10:58

سخنران : حجت السلام و المسلمین جوانمرد

مداح : حاج محمد باقر منصوری

شاعر : کربلایی خدایی

شروع : ساعت 20/30  تاریخ : 91/9/9

مکان : مسجد اعظم اردبیل


نویسنده: شیعه علی | پنجشنبه نهم آذر ۱۳۹۱ - 10:45نویسنده: شیعه علی | چهارشنبه هشتم آذر ۱۳۹۱ - 22:8

روز سوم دهه دوم

دسته بندی :
سخنران :  حجت السلام و المسلمین نوری

مداحان : کربلایی علیرضا اسفندیاری - کربلایی حسن یحیوی

شروع : ساعت 20/30 

مکان  : مسجد اعظم


ardabil-azadari.blogfa.comنویسنده: شیعه علی | چهارشنبه هشتم آذر ۱۳۹۱ - 14:47

دسته بندی :
با عرض سلام خدمت دوستان حسینی

با تشکر از حضور گرم شما در وبلاگ عزاداری اردبیل ، منتظر نظرات شما هستیم .

کلیپ لبیک یا حسین حاج محمد باقر منصوری رو به محض آپلود کردن خدمت شما خواهیم گذاشت . یکی از دوستان یه کلیپی که خودش آماده کرده رو برا ما فرستاده . منتظر کلیپ اصلیش باشین / التماس دعا

لینک دانلود :  http://www.aparat.com/v/nbuqw


نویسنده: شیعه علی | سه شنبه هفتم آذر ۱۳۹۱ - 11:56
عکس های گرفته شده از سطح اردبیل در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی است . بقیه عکس ها در ادامه مطلبادامه مطلب ... نویسنده: شیعه علی | سه شنبه هفتم آذر ۱۳۹۱ - 11:50

نَحنُ سَوفَ نَبقی هُنا وسَوفَ یَبقی نِدائُنا أن یَفهَمَهُ الإِمِرِکیّون  أمِرِکیّیون لا یَعرِفون ماذا یَعنی لبّیکَ یا حُسَین
لَبّیکَ یا حُسَین یَعنی أنَّکَ تَکونُ حاضِراً فی المَعرَکَه وَلو کُنتَ وَحدَه وَلو تَرَکَکَ النّاس وَاتَّهَمَکَ النّاس
وَخَذَلَکَ النّاس وَ أ هلُکَ وَ أولادُکَ فی هذه المَعرَکه
لبّیکَ یا حُسَین یَعنی أن تَکونَ أنتَ و مالُکَ
لََبَّیکَ یا حُسَین یَعنی أن تَدفَعَ الاُمُّ بِوَلَدِها لِیُقاتل وَ اُلقیَ بِهِ إلی آُمِّهِ فَإذا استُشهِدَ و احتُزَّ رأسُه وَضعتهُ فی حِجرِها وَ مَسَحَت الدَّمَ و التُّرابَ عن وَجهِهِ وَ قالَت لَهُ راضیَةً مُحتَسِبَةً بَیَّضَ اللّهُ وَجهَکَ یا بُنَیَّ کَما بیَّضتَ وَجهی عِندَ فاطِمَةَ الزَّهراءِ یَومَ القیامَه هذا یَعنی لََبَّیکَ یا حُسَین
لِتُلبِسَ زوجَها أو أخاها أو إبنَها لَبَّیکَ یا حُسَین یَعنی أن تأتی الاُمُّ وَ الاُختُ وَ الزّوجَه جامةَ الحَرب و تَد فَعُه إلی الجِهاد لأخیها الحُسَین جَوازَ المَنیَّةِ و الشَّهادة هذا یَعنی لََبَّیکَ یا حُسَین
لبّیکَ یا حسَین یَعنی أن تُقَدِّمَ زَینَبُ وَ بِهِ نَختُم لِیَسمَعَهُ العالم العَمَل
العَمَل إذااحتاجوا الینا فی ساحةٍ اُخری وَ إنَّما سَنَکونُ حَمَلَةَ الأکفانِ وَ السِّلاح لَن نکونَ حَمَلَةَ الأکفانِ فَقَط
وَالخِتام لَبَّیکَ یا حُسَین وَالسََّلامُ عَلَیکُم

نویسنده: شیعه علی | دوشنبه ششم آذر ۱۳۹۱ - 21:48

دهه دوم محرم

دسته بندی :

سازمان فرهنگی ورزشی و هیئت النور اردبیل تقدیم میکند . مراسم دهه دوم محرم  در مسجد اعظم اردبیل آغاز شد . از علاقه مندان دعوت بعمل می آید که در این مراسم پر فیض حضور یابند . التماســ دعا

نویسنده: شیعه علی | دوشنبه ششم آذر ۱۳۹۱ - 20:48

نماز ظهر عاشورا

دسته بندی :
به یاد واپسین نجوای امام حسین (ع) با معبود اهالی حسینی اردبیل قامت به صلاة ظهر عاشورا بستند.

 

خبرگزاری فارس: اردبیلی‌ها قامت به صلاة عاشورا بستند

 

در این مراسم که همزمان با سراسر کشور در میدان سرچشمه اردبیل تا میدان امام حسین (ع) برگزار شد نمازگزاران به یاد آخرین ذکر حسین نماز ظهر عاشورا را با صلابت و شکوهی خاص اقامه کردند و یک‌صدا «لبیک یا حسین» و «لبیک یا ثار‌الله» سر دادند.

نماز ظهر عاشورا به امامت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در مسیر میدان سرچشمه تا میدان امام حسین (ع) اردبیل در هوای نیمه تابستانی برگزار شد که بانوان نیز نماز جماعت را در مسجد سرچشمه و مصلی اقامه کردند.

همزمان با ندای موذن برای گفتن اذان گروهی اذان‌گو با وی همنوا شدند و عطر اذان و نماز ظهر عاشورایی سید‌الشهدا (ع) در پایتخت تشیع اردبیل پیچید.


نویسنده: شیعه علی | دوشنبه ششم آذر ۱۳۹۱ - 10:47

عزاداران حسینی در روز تاسوعا در جای جای این استان به ویژه مناطق روستایی با خلوص و صداقت و فراوانی توزیع غذاها و نوشیدنی‌های نذری از میهمانان و مسافران پذیرایی می‌کنند.


 

در اکثر روستاهای استان اردبیل عزاداران در قالب دستجات و گروه‌های مختلف در حالی که بر سر و سینه می‌زنند به یاد سید‌الشهدا و یارانش اشک ماتم ریخته و مراسم شمع ‌گردانی و شبیه‌خوانی را در دو روز تاسوعا و عاشورا به شکل حقیقی برگزار می‌کنند.ادامه مطلب ... نویسنده: شیعه علی | دوشنبه ششم آذر ۱۳۹۱ - 10:44

اجتماعات عظیم

دسته بندی :
اجتماع روز های تاسوعا و عاشورای حسینی در میدان عالی قاپو افتخاری دیگر برای عزاداری اردبیل و تسلی خاطر قلب آقا صاحب الزمان بود .

- شاهد روزهایی بودیم که عزاداران اردبیل ثابت کردند اردبیل مهد تشیع در جهان اسلام است .

- شاهد روزهایی بودیم که مداحام شهر اردبیل غوغا کردند .

- شاهد روزی بودیم که حاج محمد باقر منصوری شاهکار دیگری را خلق کرد .

و ...

حرف زیاد است و زبان عاجز از این شاهکار عزاداران حسینی که برای تسلیت گفتن به آقا صاحب الزمان در این مراسم حضور داشتند . کانال های داخلی و برون مرزی شاهد این اشتیاق بودند .

عصر عاشوراعصر تاسوعا

نویسنده: شیعه علی | یکشنبه پنجم آذر ۱۳۹۱ - 21:30
اجتماع عظیم عصر عاشورا در اردبیل برگزار می شود/ تجلی عشق و ایثار
دومین اجتماع عظیم دهها هزار نفری عاشوراییان با حضور تمامی دستجات عزاداری عصر امروز یکشنبه در اردبیل برگزار می شود.

عزاداران و دوستداران اهل بیت (ع) در حالی که شمع هایی در دست دارند، در شام غریبان شهدای عاشورا در میدان عالی قاپوی حاضر شده و عزاداری می کنند.

اکنون مردم این استان از نخستین ساعت روز عاشورا در میادین و خیابانهای شهر و روستاها جمع شده و با سینه زنی و زنجیرزنی چهره عاشورایی را به منطقه داده اند.

همایش و تجمع عظیم عاشوراییان اردبیل از ساعت 15 روز یکشنبه در میدان عالی قاپو اردبیل آغاز می شود و عزاداران همچون اجتماع عظیم روز تاسوعا شکوه عشق به ولایت و ایثار را به نمایش می گذارند.

برنامه عصر عاشورا به دنبال حضور چشمگیر مردم حسینی اردبیل در مراسم تاسوعای حسینی در چند سال اخیر، به پیشنهاد جمعی از ریش سفیدان، معتمدان و دستجات عزادارای برای دومین بار در تاریخ اردبیل با هدف همنوایی با اسرای کربلا در اردبیل برگزار می شود.

احیا سنت دیرینه شام غریبان با حضور منسجم و منظم عزاداران اردبیلی و سوگواری بر سالار شهیدان امام حسین (ع) از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

حضور خانواده ها، بانوان، جوانان، نوجوانان و بویژه کودکان و خردسالان سیاه پوش اردبیلی که پرچمهای سیاه و سربندهای سبز بر سر دارند، از نکات قابل توجه و چشمگیر این مراسم است.

عزاداری عصر تاسوعا و عاشورای اردبیل به عنوان الگوی کم نظیر عزاداری در سطح کشور از شبکه های تلویزیونی داخلی و شبکه استانی "سبلان" و نیز شبکه های بین المللی خبر، پرس تی وی، سحر و جام جم نیز پخش می شود.

در این اجتماع عظیم سوگواران و مداحان مطرح استانی و کشوری به نوحه سرایی پرداخته و دستجات با نظم و انسجام بی سابقه ای با سینه زنی، زنجیر زنی به عزاداری می پردازند.نویسنده: شیعه علی | یکشنبه پنجم آذر ۱۳۹۱ - 21:22
همزمان با تاسوعاي حسيني؛ تجمع عظيم مردم اردبيل برگزار شد

در يك جوش و خروش مردمي براي دومين سال متوالي تجمع مردم حسيني و عاشق اهل بيت اردبيل در پاسداشت تاسوعاي حسيني با شكوه و عظمت خاص در ميدان عالي‌قاپوي اين شهر اردبيل برگزار شد.

عزاداران حسيني اردبيل در قالب دستجات و هيئت‌هاي عزاداري از نقاط مختلف شهر اردبيل به ويژه عزاداران محلات ششگانه با تجمع در ميدان تاريخي عالي‌قاپوي اردبيل عشق و ارادت وصف‌ناپذير و بي‌پايان خود را به خاندان عصمت و طهارت نشان دادند و ثابت كردند چون عباس‌ابن‌علي در استمرار خط ولايت وفادار و ملتزم هستند.

اين تجمع عظيم همچون سال گذشته با قرائت قرآن و همچنين مداحي تعدادي از مداحان معروف شهر اردبيل با ذكر مصايب حضرت ابوالفضل(ع) آغاز شد.

در اين آيين تعدادي از شعراي معروف شهر اردبيل نيز در وصف ايثارگري و جانفشاني حضرت ابوالفضل كه تاسوعا به نام و ياد اوست شعرهايي را قرائت كرده و در وصف مقام علمدار كربلا از هنر زيباي شعر بهره گرفتند.

در ادامه اين مراسم عزاداران شركت‌كننده به سينه‌زني پرداخته و در سوگ شهداي كربلا و تشنه‌لبان نينوا اشك ماتم ريختند.


نویسنده: شیعه علی | یکشنبه پنجم آذر ۱۳۹۱ - 21:15

روز تاسوعا روزیست که شمر بن ذى الجوشن با نامه ابن زیاد در باب قتل امام حسین علیه السلام وارد کربلا شد.
ابن سعد بر حسب آن نامه ، مهیاى قتل آنحضرت شد. لاجرم وقت عصر بود که لشکر خود را بانگ زد که : یا خیل الله ارکبى و بالجنة ابشرى .


ادامه مطلب ... نویسنده: شیعه علی | جمعه سوم آذر ۱۳۹۱ - 8:5

روز آخر عزاداری در بازار اردبیل بود . روز ششم عزاداری در بازار با عزاداری محله طوی و شعبات تابع به این محله به پایان رسید . محله طوی دارای 16 شعبات تابعه است که از جمله این محلات نواب صفوی ، ججین ، داشچیلار ، کوچه اسلامی ، شعرا و ... هستند . بعد از اذان مغرب و عشا مداحان بزرگ شهر آقایان کربلایی جوادی ، کربلایی جباری ، حاج سید محمد عاملی و کربلایی قلندری بودند . محله نواب صفوی اتمام کننده عزاداری در بازار اردبیل بود .
عزاداری محله طوی ( کوچه اسلامی )

استاد شاهی ( شعرا )

بیرق کوچه اسلامیبابک مهرنیا ( محله ججین )

نویسنده: شیعه علی | پنجشنبه دوم آذر ۱۳۹۱ - 14:17
روز پنجم عزاداری بازار  منتصب به محله اوچدکان و محلات تابعه این محله بود . روز خاص در عزاداری بازار اردبیل با حضور کم سابقه مردم حسینی اردبیل . محله اوچدکان دارای 25 شعبه تابعه به این محله است . عزاداری از ساعت 9 صبح با آوردن بیرق عزاداری اوچدکان توسط ریش سفیدان این محله شروع شد . در آخر روز هم با تشریف فرمایی عزاداران این محله با مداحی حاج محمد باقر منصوری و کربلایی علیرضا اسفندیاری در ساعت 22 به پایان رسید .
 


حاج محمد باقر منصوری ( روبروی مسجد جامع )عزاداران محله اوچدکان ( روبروی مسجد جامع )


عزاداری محلات تابعه اوچدکان ( پیرمادر )عزاداری محلات تابعه اوچدکان ( محله یعقوبیه )


نویسنده: شیعه علی | پنجشنبه دوم آذر ۱۳۹۱ - 10:1

اجتماع عظیم حسینیان اردبیل در روز شنبه 91/9/4 و 91/9/5 مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی در عالی قاپو و با مداحی مادحان بزرگ اردبیل . از عموم حسینیان دعوت بعمل می آید تا با حضور خود ارادت کامل خود را به آستان اهل بیت برسانند . لذا این اجتماع بصورت مستقیم از شبکه های صدا و سیما مورد انعکاس قرار خواهد گرفت .

روز تاسوعا : حاج محمد باقر منصوری ، سید محمد عاملی ، کربلایی عبدالله داداشی ، کربلایی داور اسفندیاری ، کربلایی نادر جوادی

روز عاشورا : حاج عبدالحسین نجار باشی ، حاج بهروز سیفی ، حاج بهروز سرباز ، کربلایی طاهر قلندری ، کربلایی میر نادر جعفرینویسنده: شیعه علی | چهارشنبه یکم آذر ۱۳۹۱ - 11:17

آخرین مطالب

» وب سایت عزاداری اردبیل ( پنجشنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۲ )
» طشت گذاری مسجد جامع اردبیل ( شنبه یازدهم آبان ۱۳۹۲ )
» استقبال از محرم ( چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۲ )
» دانلود تک نوحه ( جمعه بیست و سوم فروردین ۱۳۹۲ )
» گفت گویی با استاد ( چهارشنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۹۲ )
» لبیک یا حسین یعنی ... ( یکشنبه هجدهم فروردین ۱۳۹۲ )
» شام غریبان فاطمیه 91 ( شنبه هفدهم فروردین ۱۳۹۲ )
» شاهکار دیگری از استاد سلیم موذن زاده اردبیلی در دهه 70 ( شنبه هفدهم فروردین ۱۳۹۲ )
» مراسم دهه دوم فاطمیه ( شنبه هفدهم فروردین ۱۳۹۲ )
» در سوگ سپیده ( پنجشنبه هشتم فروردین ۱۳۹۲ )
» دانلود ( سه شنبه ششم فروردین ۱۳۹۲ )
» ( چهارشنبه سی ام اسفند ۱۳۹۱ )
 

نظرسنجی

روزشمار

روزشمار فاطمیه
روزشمار محرم عاشورا

لینک بنر

ADS

درباره ما